Przygotowanie

Przede wszystkim zadbaj o to, aby nikt ci nie przeszkadzał oraz przygotuj informacje, które chcesz mi przekazać w czasie rozmowy. Pamiętaj także o swoim numerze PESEL.

Jeśli posiadasz widoczne zmiany chorobowe...

Zdjęcia zmian chorobowych bardzo pomagają lekarzowi w postawieniu trafnej diagnozy w warunkach teleporady. Jeśli twój problem związany jest na przykład z bólem gardła lub zauważasz u siebie zmiany na skórze, opuchlizny, asymetrię kończyn, itp., koniecznie wykonaj i prześlij mi ich zdjęcia. Przy robieniu zdjęć zadbaj koniecznie o to, aby były ostre oraz wykonane w dobrych warunkach oświetleniowych. W miarę możliwości poproś kogoś bliskiego o wykonanie zdjęcia - pamiętaj, że tylni aparat telefonu zazwyczaj zapewnia lepszą jakość zdjęć, niż aparat do "selfie". Wykonane przez siebie zdjęcia możesz przesłać emailem lub przez aplikację Whatsapp przed rozpoczęciem konsultacji.

Jeśli posiadasz wyniki wcześniej wykonanych badań analitycznych lub inną dokumentację medyczną...

Wyniki badań analitycznych lub obrazowych należy przesłać przed planowaną konsultacją na adres email. Dokumenty te będą stanowić element dokumentacji medycznej, dlatego należy zadbać, aby były czytelne, ostre i kompletne. W szczególności muszą zawierać część nagłówkową z danymi pacjenta. Zalecane jest przesłanie oryginalnie pobranych dokumentów (np w przypadku laboratoriów Diagnostyka czy ALAB) lub zeskanowanie dokumentów papierowych do postaci plików w formacie pdf. Jeśli nie masz dostępu do skanera, można skorzystać bezpłatnej aplikacji na telefon do tworzenia dokumentów w formacie pdf (np, dla systemu Android: SwiftScan, GeniusScan, itp). W takim przypadku należy zadbać o właściwe oświetlenie fotografowanego dokumentu.